Към съдържанието

Снимка

Параметри на цифрови канали Телекабел Пазарджик ?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
42 отговора на тази тема

Jimbo

Jimbo

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Здравейте,

някой знае ли какви са параметрите на цифровите канали в мрежата на Телекабел Пазарджик ? При опита ми да настроя ТВ-то ( Sony с вграден DVB-C tuner ) ми се губят някои канали от описаните в тяхната страница.

bullet

bullet

user

• Members
  • PipPipPipPip
  • 486 Мнения:
не мисля че можеш да изкараш всички канали аз също имам сони и някои канали не излизат повярваи ми пробвал сам как ли не
[URL=http://www.speedtest.net]Публикувано изображение[/URL]

stilo

stilo

Българин

• Members
  • PipPipPipPip
  • 435 Мнения:
Ми сменете си телевизорите.:jump:
DM500HD; PARABOLIC 1.50;INVERTO 0.3dB;28.2e<<>>7w;TRIAX-TD88;INVERTO BLACK Ultra Twin 0.2dB-39e

joro t

joro t

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

Здравейте,

някой знае ли какви са параметрите на цифровите канали в мрежата на Телекабел Пазарджик ? При опита ми да настроя ТВ-то ( Sony с вграден DVB-C tuner ) ми се губят някои канали от описаните в тяхната страница.

всички канали се ловият само триабват точните параметри аз ги имама но немога да намерия листа с тях в офиса на телекабел ги дават

joro t

joro t

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

всички канали се ловият само триабват точните параметри аз ги имама но немога да намерия листа с тях в офиса на телекабел ги дават

аз сащо имам сони иги лови всичките

Jimbo

Jimbo

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:

Ми сменете си телевизорите.:jump:

Явно е по-скоро въпрос на настройки, отколкото на ТВ :)

След доста опити с различни честоти една ми направи впечатление - 770 Mhz. При нейното въвеждане се появяват част от програмите, които липсват, но пък са само 23 програми на тази честота.

Дали в офиса на Телекабел ще ми дадат тази информация, при положение, че плащам само за аналогова ТВ ?

bullet

bullet

user

• Members
  • PipPipPipPip
  • 486 Мнения:
минусите ловите ли?

stefan

stefan

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 361 Мнения:
Това са параметрите:

810mhz SR6111ms/s QAM 64
818mhz SR6875ms/s QAM 64
698mhz SR6875ms/s QAM 128
706mhz SR6875ms/s QAM 64
722mhz SR6875ms/s QAM 128
730mhz SR6875ms/s QAM 128
738mhz SR6875ms/s QAM 128
746mhz SR6875ms/s QAM 64
754mhz SR6875ms/s QAM 128
762mhz SR6111ms/s QAM 64
770mhz SR6875ms/s QAM 64
778mhz SR6875ms/s QAM 64
786mhz SR6875ms/s QAM 128
794mhz SR6875ms/s QAM 128
826mhz SR6875ms/s QAM 64
834mhz SR6875ms/s QAM 64
394mhz SR6875ms/s QAM 128 -HDTV
TRIAX TD88 : VU + Uno

bullet

bullet

user

• Members
  • PipPipPipPip
  • 486 Мнения:
Да ама тапото ми сони не може да сканира транспондер по транспондер

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
Пробвай да дадеш quick scan /sr- 6875 и всяка една от честотите, които са изписани,все някоя от тях ще има NIT таблицата която дава инфото за всички честоти и така със сонито ще излезнат всички програми.

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Да ама тапото ми сони не може да сканира транспондер по транспондер

Сигурно иска NID?
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Jimbo

Jimbo

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
А как да видя NID-то ? Поне на моят ТВ няма опция да го показва като инфо, или поне аз не зная да има такава.

bullet

bullet

user

• Members
  • PipPipPipPip
  • 486 Мнения:
на някоя излизаха доста ама не всички канали!обмислям смяна на фирм на телевизора

plevel

plevel

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Моята сателитна антена TD88
  • Моя приемник GigaBlue Quad Plus
  • Моето местонахождение Пловдив
Ето ти страницата със фърмуеър за Сони телевизорите, трябва ти мемори стик и значителни познания по линукс.
http://products.sel....source_tv.shtml

Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, DVB-T Antenna - Funke ABM 4551, AVer3D Quadro HD, GigaBlue HD Quad Plus, DM800HD OEM, Sony KDL-40W4000

mistor

mistor

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 130 Мнения:

на някоя излизаха доста ама не всички канали!обмислям смяна на фирм на телевизора

Нищо не сменяй - оператора да си оправи описанието на каналите . Носиш си тв-то или същия модел тв на друг оператор ще си отлепи от първия път дори само на автоматично сканиране да го пуснеш .
Nokia Dbox2 & Ipbox 9000 HD PVR

cableman

cableman

• Members
  • PipPipPip
  • 144 Мнения:
По-добре го занеси в магазина,защото там си си дал парите,а не на кабелния си оператор.

mistor

mistor

• Members
  • PipPipPip
  • 130 Мнения:

По-добре го занеси в магазина,защото там си си дал парите,а не на кабелния си оператор.

Дано магазина да има цифра от друг оператор . И ако там работи ?

cableman

cableman

• Members
  • PipPipPip
  • 144 Мнения:
Ами ти си решаваш.Мисълта ми беше друга.Ти отиваш в магазина,оставяш маса пари,а не получаваш никакъв съппорт.Никой от тях не знае какъв е интегрирания приемник,как се сменя софта му и на кой стандарт отговаря.При нас имаме същите проблеми.Техниката ни е немска/няма да правя реклама/ произведена преди година и половина/,отговаря на всички стандарти и част от телевизорите от споменатата марка имат проблеми.И настроението е че кабелната е виновна.

mistor

mistor

• Members
  • PipPipPip
  • 130 Мнения:

Ами ти си решаваш.Мисълта ми беше друга.Ти отиваш в магазина,оставяш маса пари,а не получаваш никакъв съппорт.Никой от тях не знае какъв е интегрирания приемник,как се сменя софта му и на кой стандарт отговаря.При нас имаме същите проблеми.Техниката ни е немска/няма да правя реклама/ произведена преди година и половина/,отговаря на всички стандарти и част от телевизорите от споменатата марка имат проблеми.И настроението е че кабелната е виновна.

Аз също имах проблеми със Сони Тв , но след доста труд по цифровата станция сега всичко си работи . Колкото до магазина , то е ясен отговора - търговци и нищо повече . Сони България въобще пък не са наясно за какво става дума . Същото важи и за това какъв конакс модул се ползва и защо не работят стандартните модули . Точно по тази причина писах по-горе да потърси оператора си и да се опита да обясни проблема на тях . Ако те се заинтересовани да им работи сигнала на всички марки телевизори , ще се напънат малко и ще се справят .

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

не мисля че можеш да изкараш всички канали аз също имам сони и някои канали не излизат повярваи ми пробвал сам как ли не

Ако разполагаш с пълния набор с честоти - не виждам как да не иска да се настрои? Честота, SR трябва да имаш. SR oбикновено е 6900 или малко по-малко 6875 или др. под.
Мрежовото търсене - то по-може да се закучи, network search enable/ON/YES/разрешено ей такова нещо подобно трябва да е. Бъди сигурен че операторът е предвидил мрежово търсене, сещаш, че му е чанч със всеки абонат поотделно да се разпраа с настройки.
Някои ТВта се запъват и вместо задаване на честотите една по една искат изрично NetworkID-то, което освен от оператора, може би може да се вземе и от друг вече настроен телевизор
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни