Към съдържанието

Снимка

Едно въпросче , че нещо не ми стана ясно.

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
20 отговора на тази тема

bengata

bengata

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
В момента съм с цифров тунер Neo DVB-T50 , (пръчка то е ясо) .Но пък работи без проблеми разбрах че е със чипсет SPHE1002A , въпроса този процесор можели да декодира MPEG-4 ? В описанието на производителея на чипсета което е написано много объркващо разбирам че може , така ли е или нещо греша.
Другият въпрос е имам телевизор Sony 32 KDL 3020 които също е с вграден цифров тунер но там разбирасе информация никаква и тои работи и приема (нормално) нямам кабелна телевизия като и приемници и нямам намерение да имам .
Въпросите ги задавам понеже още не се знае като тръгне офицялно ефирната с какъв тип видео формат ще е Ако е MPEG-2 ще е добре но ако е MPEG-4 и Neo DVB-T50 не може да декодира MPEG-4 отива в кофата , но какво ще правя с телевизора ? Разбирасе нямам желание да му слагам външен приемник има ли за него някакъв тип CAM-модул .
Мерси и лек ден.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

... но ако е MPEG-4 и Neo DVB-T50 не може да декодира MPEG-4 отива в кофата , но какво ще правя с телевизора ? Разбирасе нямам желание да му слагам външен приемник има ли за него някакъв тип CAM-модул

Относно Neo-то не знам, но тъй или иначе вероятността след не повече от година да го пратиш в кофата е не малка... просто защото все пак Neo си е Neo!
Относно тв-то, да има CAM-ове които превръщат MPEG-4 в MPEG-2 и да се надяваме, че ще се появят и в БГ, защото е почти сигурно, че излъчването тук ще е в MPEG-4. (Надявам се, че ще доживеем да го видим очите си...)

bengata

bengata

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Това е добре спокоен съм вече за телевизора . Neo-то е на 5 дни много не ми пука за него хубавото е че има USB и може да чете DivX но ще е хубаво ако някои е запознат да каже дали може да декодира и Mpeg4
Мерси за отговора.

Този пост е редактиран от bengata: 07 юли 2009 - 02:17

GARFIELD

GARFIELD

...

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 Мнения:
  • Моята сателитна антена 180 парабола
  • Моя приемник Edision Primo
  • Моето местонахождение Русе
Аз лично незнам дали може да декодира мпег4 , но ако не е тайна защо не искаш да си слагаш сателитна система или други външни приемници . Просто ми стана любопитно .

bengata

bengata

Новобранец

• Members
  • 8 Мнения:
Много дистанционни стават , повечето приемници са грозни и с червени зелени светлинки като в дискотека . Телевизорът Sony-то ми е в спалнята няма място за приемник за другият телевизор ми е се тая. И другото като му бодна този приемник тои вече не е телевизор а обикновен монитор с бутон за вкл/изкл нали така . За него ясно ще чакам да се появят CAM модолите за Mpeg4.
Ще следя форумът за да разбера кога ще се събудим с този тип видео кодиране/декодиране . Защото нищо както винаги не е ясно кога как и къде нито в телевизеята нито в весниците се говори за нещо такова а хората купуват и после ще си ги бият в главата . Но аз за NEO-то съм лесен има две години гаранция и като почне да не приема ще кажа не работи сменяваи.

Този пост е редактиран от bengata: 07 юли 2009 - 04:21

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

Neo-то е на 5 дни много не ми пука за него хубавото е че има USB и може да чете DivX но ще е хубаво ако някои е запознат да каже дали може да декодира и Mpeg4

Аха ясно (изясни ми се)!
Значи, имай предвид, че и DivX си е MPEG-4, но по-точно H.263, каквито са и XviD, 3ivX и разни др. подобни => може да чете тези компресии, НО MPEG-4-то на цифровата ефирна тв ще бъде H.264 (AVC), което си е различно от H.263 и следователно Neo-то няма да може да го декодира!

PS: М/у другото аз DVD плеърите NEO, които съм виждал и пише, че четат DivX го четат така че направо се скъсват (то са едни насичания, то е едно чудо...), но това е друга тема. А като се има предвид колко по тежко е декодирането на H.264 ... то направо ми се вижда ъпсурдно техника с марката Neo да може да го декодира!

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1205 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
то че еФтините боклуци декодират декодират
но кои профили от хардуерно базираните е въпроса

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

tchav

tchav

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 10 Мнения:
ТОВА е модула, но не става за HD.

Този пост е редактиран от tchav: 23 юли 2009 - 08:54

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Дам... и цената му е сравнително прилична!
Но дали ще доживеем да ни потрябват такива чудеса на техниката...??!

ogibo

ogibo

Тракторист

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
Този CI слот може ли да се монтира на телевизор който няма такъв слот? Гледам да спася един портативен телевизор та за това питам.

kuramiqnko00

kuramiqnko00

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 76 Мнения:
То хубо ма ме самнява да се излъчва с Mpeg4 демек H.264 , понеже каква фаида ? Не всвки селянин притежава HD телевизор ... а гледане на H.264 на обикновен тв няма фаида ... :) такаче маи логичното е DVB-T да се излъчва Mpeg2

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:

То хубо ма ме самнява да се излъчва с Mpeg4 демек H.264 , понеже каква фаида ?

Файдата е доста голяма. Може да се пуснат повече SD канали в мултиплекса, а и за HD каналите си е необходим.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

То хубо ма ме самнява да се излъчва с Mpeg4 демек H.264 , понеже каква фаида ? Не всвки селянин притежава HD телевизор ... а гледане на H.264 на обикновен тв няма фаида ... :) такаче маи логичното е DVB-T да се излъчва Mpeg2

Хахаха, е такава глупост на скоро не бях чувал...
Човек, какво общо има видео компресията с телевизорите на хората... в смисъл, какво ще рече "а гледане на H.264 на обикновен тв няма фаида"??!
Както колегата преди мен е написал, файдата е да могат да се качат по повече ТВ на мукс без да се реже от качеството! Просто MPEG-4-то дава по-високо качество за даден битрейт! А ниският битрейт яко си личи и на малък стар тв с електронно лъчева тръба... тъй че, не виждам какво му е логичното да се излъчва в MPEG-2!?!
И айде научете се най-накрая да правите разлика м/у компресия и HD (висока резолюция)!

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:

ХАХАХАХАХАХАХАХА !!!!! хахахахахахахахахаха ТОВА го бих закачил ЗАД Бюрото да го виждат клиентите ..... че да знаят колко умни хора има в държава ...

kuramiqnko00

kuramiqnko00

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 76 Мнения:
А пак го закачи .... БНТ1 и BBT излъчват за София цифрово DVB-T КРТЦ Витоша - Копитото, 800 W / ТВ кула бул. Пейо Яворов, 400 W, (Цифрово предаване DVB-T, MPEG-2, FEC=2/3, 16 QAM) аз ли немога да чета или пише MPEG-2 ? Пък поста може кои където иска да си го закача ... :) Каква е фаидата приемника да приема МPeg-4 , HD примерно да има HDMI но да го гледаш през SCART или RF изход аналогово ? Секи селянен няма да си купи HD телевизор с HDMI и ресивер за HD .... но нека аз само си приказвам ... и си ми закачаите поста кадето искате може и да го сунувате ... :D www.predavatel.com са опоменати кориднатите , пък на някои ако му се иска нека му се иска фантазиори има много :)

polomski

polomski

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
С рогата напред и газ до ламарината :d055:. Набий спирачки и вземи да се осведомиш по какъв стандарт ще бъдат регулярните DVB-T излъчвания след края на сегашния тестов мултиплекс.

kuramiqnko00

kuramiqnko00

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 76 Мнения:
M да поосведомих се , но всичкото ми изглежда една голяма далавера ... Пише че ще се излъчва в Mpeg-4 ... но в проекта на изграждане никаде не опоменават mpeg-4 ... a пишат за Mpeg2 ... и поясняват ,че приемниците за Mpeg 2 са евтини като краен продукт (факта поради които наи много си мисля ,че ще е Mpeg-2) ... Пускането на HD било много трудно под Mpeg2 .... За това се предпочитал Mpeg-4 при които на една честото вървели 2 HD канала и 2 SD ... Краиното уистроисвто за приемане илизало скъпо и не било разработено още за HD (факта поради които си мисля ,че като вариант отпада) Но факт ,че са писали в някав саит ,че ще е Mpeg4 излъчването ... ЗАЩО ПОДЯВОЛИТЕ СИ ИГРАЯТ И ТЕСТВАТ с MPEG2 мукс ? КАТО ОПЕМЕНАВАТ ,ЧЕ Е ОСТАРЯЛА ТЕХНОЛОГИЯ и няма развитие. ЗАЩО ВЕЧЕ НЕ СМЕ ЦИФРОВИЗИРАНИ ПОНЕ НА ПОЛОВИНА ? А си държат само на това КОПИТО в София.Всичко ми изглежда на поредната ДАЛАВЕРА,проекта като краен беше за 2010 следователно работата трябваше да е наполовина готова,ма невиждам нишо готово...

polomski

polomski

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
Не сме си цифровизирали ефира, защото Булсатком и още няколко дузини кабеларки ще изпищят на умряло когато решиш да се откажеш от услугите им, можейки със стайна антена да ловиш петнадесетина канала безплатно.

<THOR>

<THOR>

cule

• Members
  • PipPipPip
  • 144 Мнения:
  • Моята сателитна антена Triax TD88
  • Моя приемник Gigablue ultra
  • Моето местонахождение Guadalajara, ES
Точно Булсатком няма да изпищи, ама ИТВ и селските кабеларки са пътници...:l055:

Underworld

Underworld

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Това е добре спокоен съм вече за телевизора . Neo-то е на 5 дни много не ми пука за него хубавото е че има USB и може да чете DivX но ще е хубаво ако някои е запознат да каже дали може да декодира и Mpeg4
Мерси за отговора.

Имам същият приемник и като теб си поиграх със софтурера макар и прибързано, и го смених през УСБ-то със Softex (мисля,че се казва) уж че подуржа МПЕГ-4, единственото което успях да направя е да прецакам копчетата на дистанционното и на приемника. Сега копчето за пускане е червеното за телетекст, 8ми канал е 3 на приемника и тн. Само не можахда разбера дали е МПЕГ-4. А и от К&K не ми отговарят на запитването за оригиналния софтуер. Така че, по-добре изчакаи да стане МПЕГ-4 и тогава пробвай с енкодинга.
Поздрави
Краси

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни