Към съдържанието

Снимка

Има ли смисъл AVerMedia Hybrid Volar?

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Здравейте. Аз живея във Враца. Скоро ще се пуска DVB-T и искам да съм подготвен. Харесах си това тунерче USB AVerMedia Hybrid Volar.
Понеже ще ходя във Великобритания първоначално си мислех, че е добра идея да си го купя, но като разбрах че искат някакви нечовешки лицензи да гледаш ТВ там нещо започнах да се разобеждавам.
За това опирам до вас да ми помогнете. Да си го купувам ли или не. Явно ще го ползвам само в България (ако го взема). Аз имам едно аналогово тунерче (КЛИК) но нещо не се разбират много с вистата и всеки месец иска преинстал на софтуера му, пък и е доста слабичко. Чудя се дали си заслужава да го сменя с хибридното тунерче. Говори се че до края на годината ще има DVB-T в България. Тук ще го ползвам само за аналогова ТV (а вече имам аналогово). Някои знае ли дали мога да хвана румънска или сръбска цифрова телевизия тук?
В крайна сметка какво бихте ме посъветвали - да си го взема ли или не :help10:

P.S. Някои може да ме познават от един друг форум и една подобна тема, но мисля, че тук сте по-подготвени да ми отговорите на този по-специфичен въпрос

grujo

grujo

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 59 Мнения:
Не виждам какъв е проблема да си ползваш тунера и във Великобритания. Не може да няма свободни канали. Избрания от теб тунер поддържа и H.264, така че ще може да се ползва и при бъдещата наша ефирна телевизия. Не знам къде са цифровите предаватели в Сърбия и Румъния, но от Видин имаш доста по-големи шансове да гледаш техните цифрови канали, ако излъчват от предавателите от които гледаш аналоговите.
Между другото, аз ползвам USB тунер на Avermedia, само че по-стар модел и мога да кажа че е доста причина машинка.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Хм, може и да взема да го взема :) Гледам, че цената не е много висока. Все пак каквото и търсене да пусна в нета за DVB тунер форумите и мненията пак водят към AVerMedia. Мерси за мнението. Ако някои може да помогне още да пише и вече ще взимам окончателно решение :)

Проблема е, че искат да се плаща такса 140 паунда за година за гледане на дори ефирна телевизия. Тази такса е одържавена, т.е. неплащането й е криминализирано и води до глоби до 1000 паунда и криминално досие. Даже си водят списък кое домакинство не е платило такса и непрекъснато наблюдават, даже пращат хора да проверяват дали нямаш телевизор. Така ми обясниха. Което е много жалко...

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
И един въпрос за спецовете - бая изчетох по форума. Няма ли като тръгне цифровата телевизия да е MPEG4, а не H.264?

P.S. Направих малко проучване и се оказа, че MPEG4 версия 10 и H.264 са едно и също. Бъркам ли?

Този пост е редактиран от martinmarinov: 09 юни 2009 - 03:55

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1210 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
небъркаш
но виж сега проучи какво е контейнер, стриим и кодек и съвкупноста от тях
*контейнер не е кофа за боклук

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Според Wikipedia (КЛИК) H.264, MPEG-4 AVC и MPEG-4 Part 10 са взаимозаменяеми понятия.
Контейнера до колкото знам съдържа един или няколко стрийма, които вече са кодирани с кодек (примерно H.264 т.е. MPEG-4). В контейнера се получава MUX (Multiplex) от стриймове - аудио, видео и тн. (При файловете контейнер е wmv, avi, прочее) И това нещо се праща по въздуха...

Щом H.264 и MPEG-4 са едно и също нещо, значи си поръчвам тунера.

Мерси на всички за помощта!

P.S. После ще пиша отзиви :)

Този пост е редактиран от martinmarinov: 09 юни 2009 - 08:05

jijo99

jijo99

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 208 Мнения:
цената му е висока. за тези пари че и за по малко можеш да взмеш модел на GAdmey който има пак цифрова и аналогова но не му трябва Пс или лаптопза да приема или предава - забиваш го директно към всеки вид монитор или лаптоп и тръгва без да натоварва. има си собствен хардуер.

netrat

netrat

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 984 Мнения:

Понеже ще ходя във Великобритания първоначално си мислех, че е добра идея да си го купя, но като разбрах че искат някакви нечовешки лицензи да гледаш ТВ там нещо започнах да се разобеждавам.

Плаща се такса за телевизор 100 паунда на година а не за това какво и как гледаш.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
@netrat: Да, плаща се такса телевизор независимо дали ще гледаш с ТВ приемник, лаптоп, мобилен телефон или през нета. Иначе на мен ми трябва тунерчето да бачка към лаптопа. И ми е важно да има и FM.

@jijo99: Я кажи за точко какъв модел имаш предвид? (обаче за мен няма връщане назад вече - поръчката ми е изпратена и утре максимум другиден ще получа тунера)

exxor_pro

exxor_pro

Тиква

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 Мнения:
Имам същия тунер който искаш да си купиш бих казал че работи мног одобе през композита с-видео и аналога, не съм го пробвал още на dvb-t щото в бургас не са го пуснали. В никакъв лучей не взмейа онази шитня Гадмей просто отвратителна работа.Пробвал съм гадмей пак през USB вади някакви космически смущения на 1 метър от компа докато авера който директно е закачен на компа без кабел като гада няма такива проблеми.Избора е твой аз съм за този приемник.Ако ще го ползваш само за дледане на добра картина през с-видео вади през Nero 7 и нагоре тръгва и през VLC.

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Мерси. Тунерчето вече е при мене :a035:Първоначалните ми впечатления са много добри. До сега съм работил с два тунера на Prolink PixelView - един PCI и един USB, но софтуера с който идва тази Aver Medi-йка е превъзходен. Има настройване на аналоговата телевизия по честота! Радиото е качествено (една от причините да си го взема). За сега съм много доволен. До довечера ще си поиграя малко с него :D На село ловя с нормално ТВ румънците г/д добре, нямам нетърпение да ида и да видя дали ще хвана DVB :P
Иначе първо като видях "high gain" антената, с която дойде направо се изсмях. Викам ква е тая простотия. То тая антена е 10 см :D Направих няколко теста и... :eek2:Оказа се, че тая антена бачка в пъти по-добре от една голяма тип "всичко по левче". Много е удобна с тая закачалка за монитора на лаптопа :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни