Към съдържанието

Снимка

Eфирна цифрова телевизия

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

don bazilio

don bazilio

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Предварително се извинявам ако свалям с тази тема нивото на форума . Но все пак трябва да започна от някъде .Занимавам се с аналогова телевизия от ламповата ера. Работил съм в областа на изчислителната техника около 25години .Така че мисля понанията ми и в двете области са на ниво . Но в областа на цифровата телевизия нямам дори и информативни .Бих искал чрез форума да науча малко повече за нея .На първо време какво като понятие представлява в сравнение с аналоговата. Произвеждат ли се телевизионни приемници за ефирна цифрова телевизия със традиционен кинескоп .Ако е това според мен това е цифров сигнал донякъде защото стандартния кинескоп не може да работи в цифров вид. Основни неща в ефирната телевизия. Като за начало е достатъчно.

dolby

dolby

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 297 Мнения:

Предварително се извинявам ако свалям с тази тема нивото на форума . Но все пак трябва да започна от някъде .Занимавам се с аналогова телевизия от ламповата ера. Работил съм в областа на изчислителната техника около 25години .Така че мисля понанията ми и в двете области са на ниво . Но в областа на цифровата телевизия нямам дори и информативни .Бих искал чрез форума да науча малко повече за нея .На първо време какво като понятие представлява в сравнение с аналоговата. Произвеждат ли се телевизионни приемници за ефирна цифрова телевизия със традиционен кинескоп .Ако е това според мен това е цифров сигнал донякъде защото стандартния кинескоп не може да работи в цифров вид. Основни неща в ефирната телевизия. Като за начало е достатъчно.

да произвеждат се виж тук:
http://www.satshop-b...ex.php?cPath=31
“Software is like sex: it's better when it's free.”

don bazilio

don bazilio

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Вероятно не съм уточнил правилно. Под приемник аз имах предвид сегашните телевизионни приемници със стандартен кинескоп и антенен вход . Стандартна блокова схема .Антена , тунер , радиоканал .цветен декодер видеоусилвател развивки .и номален трипушков цветен планарен кинескоп. След видео детектора излиза нормален аналогов сигнал със цялата гама подносещи и синхронизиращи импулси . Аз имам в дома си кабелна на нея са поставили цифровия приемник но в края на краищата излиза аналогов сигнал. Има ли момент в ефирната телевизия където сигнала се обработва след като влезе в тунера до степен на аналогов такъв който е формат на всеки ТV с аудио и видео вход и до изхода вече е аналогов.Тоест сега моето SONY се явява един обикновен монитор.

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

Произвеждат ли се телевизионни приемници за ефирна цифрова телевизия със традиционен кинескоп .

Ммм това би било кичозно. Все едно грамофон с USB вход.

..имам в дома си кабелна на нея са поставили цифровия приемник но в края на краищата излиза аналогов сигнал.

- ми да, ползват ефтини цифрови приемници - на края пак ти излиза RGB или аудио/видео и го включваш в скарта/чинчовете на нормалния ти аналогов телевизор. Ако имат HDMI изход - вече е по-друго , "цифровият" приемник си заслужава името цифров. Но пък ако има HDMI изход се предполага че приемника е HDTV-ready, но пък то няма кой знае колко HDTV програми, преносът им е по-зор - така че кабелната с "цифровия" си приемник просто ти дава сигнала с качестовото с което го приемат от сателита; спестяваш си аналоговите смущения по трасето (усилватели, ефирни смущения, проблемни хабели и конектори)
За такива като твоя (и моя) ТВ приемник ще се предлагат допълнителни приемници (като едно време - приставка за 2ра програма) които преобразуват наземното DVB-T към RGB, или аудио/видео.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Тъпизми тъпизми колко щеш .............

Нещо тоя форум почва да изтрещева сигурно е от времето .... дано не се задържи дълго горещо

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни