Към съдържанието

Снимка

Питане за DVB-T тунер!!!!!

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

mga1981

mga1981

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Здравейте, наскоро си купих нов LCD-TV Philips 42PFL7603d/12, та мисълта ми е че в спецификацийте му пише че има вграден такъв тунер и искам да попитам компетенти хора как мога да се възползвам от него и с какво може да ми е полезен? Благодаря на всички отзовали се!!!

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
В момента от DVB-T тунерчето можеш да се възползваш само ако си в София! Би трябвало да хванеш сигнала и с най-обикновена стайна антенка, като при сканирането за телевизии избери държава в която е имало официално DVB-T излъчване, когато тв-то ти е излезнало на пазара (демек Германия примерно). Еми това е общо взето! Питай ако имаш някакви по-конкретни въпроси.

PS: DVB-T тунерчето в тв-то ти е само за MPEG-2, а най-вероятно цифровата като стартира официално (виж другата по-нова тема от форума... тая за Сърбия) видеото ще е с компресия MPEG-4! Тогава или ще трябва да си вземеш отделен приемник или CI карта на NEOTION ако се не лъжа бяха, която пъхаш в CI слота на тв-то и така гледаш.

mga1981

mga1981

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Да във София съм!!! Това означава ли че съм се прецакал яко относно тунера на телевизора? Имам вход за CAM модул но там нещата не са ми ясни и дали мога да гледам цифрова телевизия със карта от КейбълТел без техните осакатени приемници, или с този тунер ме оправя само цифров приемник. Защото много ме дразни факта че ще съм принуден да ползвам гадното им дистанционно, а пък с този модул няма да ми се налага, също така ще са много по малко кабели и допълнителни устройства.

jika 64

jika 64

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 164 Мнения:
Ако тунера ти е само DVB-T, а не е -С. То тогава щом си в София можеш да гледаш на 64 -ти канал(818 мегахерца ) с външна антена 5 програми.Ако тунера ти подържа и DVB-C , тогава ти трябва допълнителен модул и карта към него зада гледаш цифрова кабелна.Еми това е в общи линии.

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Дам, телевизорчето ти има само DVB-T тунер, което ще рече само за ефирна цифрова тв. За да гледаш кабелна такава трябва DVB-C, т.е. единствения ти вариант е с външен приемник! Ако толкова те дразнят тези на КейбълТел можеш да си потърсиш някакъв друг (по твой вкус) DVB-C приемник... но с този телевизор няма как да минеш без STB ако ще гледаш цифрова тв, различна от ефирна (демек кабелна или сателитна).

pyrpyl

pyrpyl

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Извинявам се, че се намесвам в темата на колегата но за какво служи този вход за CAM модул? За декодиране на кодирани ефирни програми ли е (някой ден когато пуснат такива евентуално). Предполагам става въпрос Common Interface, но за какво би се използувал той при DVB-T тунер?

lazarus18

lazarus18

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:

Извинявам се, че се намесвам в темата на колегата но за какво служи този вход за CAM модул? За декодиране на кодирани ефирни програми ли е (някой ден когато пуснат такива евентуално). Предполагам става въпрос Common Interface, но за какво би се използувал той при DVB-T тунер?

Правилно си се досетил - за евентуален модул за карта за декодиране на кодирани ефирни програми.

Mediadigital

Mediadigital

Разбиращ и знаещ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1960 Мнения:
Може и да е за друго Ако няма MPEG-4 H264 телевизора има такива модули който го подържат и гледаш

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1214 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

Може и да е за друго Ако няма MPEG-4 H264 телевизора има такива модули който го подържат и гледаш

обаче това модулче работи със SD MPEG-4 H264 576 i/p
720 i/p и нагоре не се поддържа (каква ли печка ще е тогава)

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:

обаче това модулче работи със SD MPEG-4 H264 576 i/p
720 i/p и нагоре не се поддържа (каква ли печка ще е тогава)

Абе колкото и да е странно има и HD такива!
Разликата е, че пускат HD сигнала само по HDMI.
Демек пъхаш модула в CAM слота и въпросния модул си има HDMI кабелче, което си се пъха в свободен HDMI порт.

kishproffski

kishproffski

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Здравейте и от мен. Наскоро си взех монитор с вграден тв тунер. Въпросът ми е, мога ли с него и може би някакъв софтуер да записвам излъчваното на хард диска?
Мерси!

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1214 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София

Здравейте и от мен. Наскоро си взех монитор с вграден тв тунер. Въпросът ми е, мога ли с него и може би някакъв софтуер да записвам излъчваното на хард диска?
Мерси!

не не става с нищо

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни