Към съдържанието

Снимка

Търся аналогов приемник

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
24 отговора на тази тема

Bass_Man

Bass_Man

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Търся аналогов приемник за ефирна телевизия и понеже не можах да намеря форум за аналогова телевизия за това пиша тук :rotate: .
Трябва ми нещо съвсем просто , което да може да приема ефирна телевизия и да има композитен изход .
Някой дали може да ми препоръча нещо ?

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Такова чудо е рядкост и за целта може да ползваш някое VHS видеорекордер с вграден тунер или накратко видео ... ;)
Бъдете себе си ! Posted Image 3xPosted Image

Bass_Man

Bass_Man

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:
Ами усетих , че не е много често срещано :) обаче ми трябва . И дори ми трябват 2 :) . Никой ли от тези цифрови и/или сателитни/кабелни/ефирни приемници няма и тунер за аналогова ефирна телевизия ?

Или да си взема нещо подобно ?
http://technomarket....uct_id=09011553

Този пост е редактиран от Bass_Man: 06 април 2009 - 07:24

stoyange

stoyange

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
http://www.pa.com/js...57&groupName=ДУ

ДУ WS200CH ВЪНШНО
Описание: 200-канален конвертор за кабелна TV

boy123

boy123

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 792 Мнения:

Търся аналогов приемник за ефирна телевизия и понеже не можах да намеря форум за аналогова телевизия за това пиша тук :rotate: .
Трябва ми нещо съвсем просто , което да може да приема ефирна телевизия и да има композитен изход .

Предполагам,че търсиш сателитен аналогов приемник с който с конвертор "смъкнат" на 9 GHz се ловят "ъплинквани" програми в София от Копитото ? Ako e за това,имам такъв конвертор.

Bass_Man

Bass_Man

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

Предполагам,че търсиш сателитен аналогов приемник с който с конвертор "смъкнат" на 9 GHz се ловят "ъплинквани" програми в София от Копитото ? Ako e за това,имам такъв конвертор.

Ами не ! Трябва ми за съвсем други цели . Просто няколко пъти вече ми се случва да имам един коаксиален кабел , а някой да се сеща , че трябва да се сложат още една две камери някъде си . А вече друг кабел не може да се прокара и/или е много трудно . А пък аз не съм фен на безжичните решения . И за това си търся комплект евтин модулатор и демодулатор за ефирни честоти .И докато модулатори има доста видове то приемници почти няма .

stoyange - линка нещо не се отваря .

Този пост е редактиран от Bass_Man: 06 април 2009 - 09:28

тедос

тедос

ЦЕСЕКАР

• Members
  • PipPipPipPip
  • 605 Мнения:
Батка отиваш в една заложна къща и взимаш
за 200лв 4 VHS рекордера с вградени тунери и раотата заспива .

stoyange

stoyange

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
http://www.pa.com/js...57&groupName=ДУ

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:
  • Моето местонахождение Sofia

Търси на Авер медия имат и дистанционно и меню!!
CITRON
Антените и снимката на аватара са лични!!

Bass_Man

Bass_Man

Новобранец

• Members
  • 4 Мнения:

Търси на Авер медия имат и дистанционно и меню!!

Гледам ги цял ден по мрежата но изглежда , че актуалните модели вече имат само VGA/DVI изходи . Но утре ще имам път по центъра и ще разгледам по-подробно .
Това със заложните къщи не е лоша идея :a035:.
А и колегата stoyange ми даде линк към подобен уред и ще го проуча и него .

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:
  • Моето местонахождение Sofia

Гледам ги цял ден по мрежата но изглежда , че актуалните модели вече имат само VGA/DVI изходи . Но утре ще имам път по центъра и ще разгледам по-подробно .
Това със заложните къщи не е лоша идея :a035:.
А и колегата stoyange ми даде линк към подобен уред и ще го проуча и него .

Виж като модели тук: http://www.avermedia...ail.aspx?Id=202
CITRON
Антените и снимката на аватара са лични!!

avokado6

avokado6

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 21 Мнения:

Има и друг вариант. Станция за кабелна телевизия с блокове за ефирна телевизия на 1 шаси, което си върви със захранване. Самел 90- Самоков, КТС Видеосат- В.Търново, и една русенска фирма имаше(не се сещам за името в момента), това се сещам за Бг фирми в момента, но ще ти излезе по-скъпо отколкото с видеорекордери с тунер. :)

tashko

tashko

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 Мнения:
Мисля че мога да ти реша проблема.Разполагам с аналогов приемник с който си хващах bTV когато Була още го нямаха в пакета си.Бях си насочил една парабула към мястото от където знаех че се излъчва аналогов сигнал и това ми беше спасението.За конвертора не знаех дали беше нещо по-специално ,но вършеше работа.Отдавна съм го извел от употреба даже забравих как се запаметяваха честотите.Имаше бутон който се натискаше продължително...Докато имаше и аналогови релейки открадвахме по нещо друго.

avokado6

avokado6

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 21 Мнения:

Мисл9я че мога да ти реша проблема.Разполагам с аналогов приемник с който си хващах bTV когато Була още го нямаха в пакета си.Бях си насочил една парабула към мястото от където знаех че се излъчва аналогов сигнал и това ми беше спасението.За конвертора не знаех дали беше нещо по-специално ,но вършеше работа.Отдавна съм го извел от употреба даже забравих как се запаметяваха честотите.Имаше бутон който се натискаше продължително...Докато имаше и аналогови релейки открадвахме по нещо друго.

Колега, това което предлагаш изобщо няма да свърши работата за която автора на темата пита. По обяснението ти разбирам, че си гледал наземно с чиния и конвертор бил той на 4, 6, 9, 11 Ghz. Приемника за тази цел си е чист аналогов сателитен. На колегата му трябва съвсем нормален тунер в обхвата 5-862 Mhz.(ако съм разбрал правилно естествено) :)

viper19

viper19

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 71 Мнения:
Здрасти погледни производствената листа на ТЕКОМ 3 Ботевград там имат точно каквото ти трябва.

boy123

boy123

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 792 Мнения:
С видеорекордери ще ти излеза най-евтино-вече никой не ги ползва и можеш да намериш на символични цени.Ако ти трябва за камери за наблюдение, на Илиенци продават камера(със 6 мощни светодиода за осветяване) и безжичен приемник(до 20-30 метра) който се включва в ТВ (с чинч),има и микрофон.Цената му е 65 лв.

оптрон2001

оптрон2001

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
Здрасти !

Казвам се Костадин Димитров
Занимавам се с телевизионна техника от 1993 г.
Имам това което ти трябва.
Тунер за 47MHz до 862MHz
А ако искаш имам разработен модел с процесорно управление но само за UHF обхвата.

Ще се разберем за цена.
тел.0898 44 24 34
ако използваш видеа най-вероятно ще ти се наложи да им направиш система за автоматично пущане при спиране на тока.Защото почти всички видеа застават в ST-BY при прекъсване на тока.

chuchupei

chuchupei

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:

Аз имам стар аналогов приемник от 1990г ако желаеш обадисе на телефон 0895300126 Ангелов

martinmarinov

martinmarinov

Разработчик

• Members
  • PipPipPip
  • 161 Мнения:
Виж ТУК - GADMEY TV-TV5810E 98 лв

mal4ika

mal4ika

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 19 Мнения:
И аз имам един аналогов приемник INTERNATIONAL 2000,ако искаш ми пиши на лични или 0889 155 112

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни