Към съдържанието

Снимка

Samsung

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
14 отговора на тази тема

pumabg

pumabg

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Здравейте колеги, искам да попитам има ли някой от вас телевизор Самсунг (SAMSUNG LE-40B650) от последните модели с тунер DVB-C
И какви CAM модули използвате

Предварително Благодаря

pumabg

pumabg

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Мдаа нещата са както винаги made in BG
Купуваш си телевизор и се оказва, че хората които би трябвало да разбират поне малко повече от теб въобще не ги ебе ...
Казваш е нищо, ако търговците на телевизори не знаят защо ходят на работа, то хората, които ти предлагат цифрова телевизия със сигурност ще са по на пред...Да ама не!Оказва се, че и те съвсем случайно са там, и пет пари не дават за сателити, наземни връзки, кодировки и квото още се сетите. Най вероятно всички тия симпатяги(когато искат да ти вземат парите) имат други несбъднати мечти...Я някой искал да стане политик пък взел, че свършил в отдела за битова техника ..Друг пък цял живот си мечтал за Music Idol ама докато дойде това чудо и той взел, че остарял....
Та в крайна сметка се оказва, че ако не дай си боже си болен и искаш в Бе-ге-то да се излекуваш трябва да се запишеш медицина, ако искаш да разбираш кво ти говорят по учрежденията, то по добре се заеми с юридическите науки, а за да разбереш как да си включиш телевизора ще ти трябва инженерно образование със сигурност ....
За това и аз сега налягам над учебниците по CAM модули, цифрови приемници и други приятни и интересни за мен неща за да разбера за какво да потроша последните си пари..............

Айде бедете всички живи и здрави ...

lazarus18

lazarus18

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:
Като за начало е добре да знаеш, че DVB-C няма да ти помогне за сателитите.
Уточнявам в случай, че още не си стигнал до тази глава в учебника.

Кажи към кой кабелен оператор си все пак.

pumabg

pumabg

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:
Точно поради факта, че станах за 5 дена(за Българските реалии си е дълъг срок) по вещ от всички знам разликата между DVB – T, C и S….
По скоро питах за телевизора, защото въпреки задълбочените ми познания се оказа, че всеки телевизор реагирал бил различно на всеки един модул, което звучи направо, като реклама на някой спортен тотализатор ....
Иначе за доставчика си прав най малкото заради кодировката, която в този случай е Conax.
Кейбъл Тел

scoobydoo

scoobydoo

• Members
  • PipPipPip
  • 151 Мнения:
Едва ли ще намериш някой с такъв ТВ да гледа DVB-C много скоро ги пуснаха. Иначе доколкото съм чувал на Technisat са много добри модулите. Напиши като земеш модул впечатления от работата на ТВ-то и dvb-c тунера му.

lazarus18

lazarus18

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:
Кейбълтел си предлагат Conax модули. Взимаш, пробваш и ако имаш грижи им го връщаш.
Намираш друг по интернет, купуваш пробваш, връщаш/ползваш.
Както scoobydoo ти казва все още няма много хора с новите модели на Самсунг и трудно ще намериш някой с повече опит от тебе.
Имаш възможността да утъпчеш пътеката и да си полезен с нещо.

cloud

cloud

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:
Винаги съм се чудил дали освен с оригинален Conax Cam, картата в телевизор ще може да се разчете и от някой универсален - примерно Dragon Cam?

pumabg

pumabg

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:

Взимаш, пробваш и ако имаш грижи им го връщаш.Намираш друг по интернет, купуваш пробваш, връщаш/ползваш.

Интересен съвет ми даваш....
Всичко това, което исках да си спестя, ще трябва въпреки всичко да направя

Имаш възможността да утъпчеш пътеката и да си полезен с нещо

Ако чакате аз да ви отъпквам пътеката нещата никога няма да се оправят, щото утре ще те викна аз да отъпкваш в моя бранш ама евтино няма да минеш..
И полезен, пич мога да бъда само там където се чувствам компетентен .....
Точно заради такова мислене, като твоето българина от всичко разбира а после се оказва, че от нищо.....

lazarus18

lazarus18

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:

Интересен съвет ми даваш....
Всичко това, което исках да си спестя, ще трябва въпреки всичко да направя

Ако чакате аз да ви отъпквам пътеката нещата никога няма да се оправят, щото утре ще те викна аз да отъпкваш в моя бранш ама евтино няма да минеш..
И полезен, пич мога да бъда само там където се чувствам компетентен .....
Точно заради такова мислене, като твоето българина от всичко разбира а после се оказва, че от нищо.....

Ти явно не знаеш как да потърсиш съвет и помощ.
Значи предпочиташ някой друг преди тебе да се набута, да купи, пробва, разкарва и после да ти смели всичко, че да ти е най-лесно и евтино. Точно това е българското мислене, което трябва да те притеснява.
Направи елементарно усилие и се обади на Кейбълтел да ти донесат /на крака/ един модул с карта и пробвай. Какво по-лесно искаш?

pumabg

pumabg

Новобранец

• Members
  • 5 Мнения:

Значи предпочиташ някой друг преди тебе да се набута, да купи, пробва, разкарва и после да ти смели всичко, че да ти е най-лесно и евтино.

Не!Не предпочитам, а разчитам някой друг, който се занимава и разбира от тази тематика да е проверил за кво иде реч с тия CAM модули...
А не вече повече от година всички клиенти да си даваме парите за техника за която никой нищо не знае пък и няма желание да разбере..
Ако бях в твоя бранш щях по цял ден да проучвам всички новости на пазара за да бъда вещ в това с което си изкарвам прехраната ..Но може би съм твърде амбициозен кой знае...
Не приемай нещата лично, не говоря конкретно за теб а принципно ..
Тук хората нямаме желание да се научим, да прочетем, да знаем ..а всеки разчита когато отиде някъде да бъде добре обслужен.
Ако някой ден дойдеш при мен за съвет, къде е добре да инвестираш капитала си повярвай ми ще ти бъда доста полезен и то не защото ще изкарам големи пари от това а защото това ме интересува, разбираш ли ме?
Но както и да е ..Темата е приключена..
Ще отида и както всеки простосмъртен Българин ще си дам парите (които и без това ги нямаме много) за нещо без да знам за какво точно ...
Другия вариант е наистина да почна да търся информация по чужди сайтове и да чета литература, което няма да направя поради простата причина, че не ме интересува ...
Просто исках в нас да имам цифрова, това е ..

п.п Съвета ти за модул от Кейбъл Тел също не приемам. Скъп ми е като за най лошото менте от всички!

lazarus18

lazarus18

• Members
  • PipPipPip
  • 244 Мнения:
Аз лично, въпреки че нямам телевизор с DVB-C съм пробвал поне 3 различни модула на 4 различни телевизора на 2 различни оператора. За съжаление всички те са Сони. Надявам се не очакваш сега да си купя един Самсунг ей тъй да пробвам? Не че не съм го правил с друга техника ама чак телевизор не ми се купува.
Истината е, че няма сигурен вариант. Два еднакви модула на два еднакви телевизора пропускат различни пакети. От всичките ми опити поне половината пъти са били отчасти неуспешни и се губят канали. Зависи много и от сигнала. Ако е слаб лошо, ако е много силен пак лошо.
Най-добър за мен е този модул:
http://www.satshop-b...&products_id=38
макар че има хора, които се оплакват и от него.
Пак казвам, става дума за Сони.

balkanche

balkanche

Новобранец

• Members
  • 1 Мнения:
При мен Samsung LE-40B652 с CA модул CONAX STRONG отваря идеално всички канали (SD & HD) на Кейбълтел в София.

http://www.satshop-b...products_id=229

gentu

gentu

Banned

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 614 Мнения:

При мен Samsung LE-40B652 с CA модул CONAX STRONG отваря идеално всички канали (SD & HD) на Кейбълтел в София.

http://www.satshop-b...products_id=229

-същото важи и за 650-ката!!!(проверено инфо)

Tiesto

Tiesto

Banned

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 1409 Мнения:
С Конакс Кам на технисат, няма да имаш проблеми каквото и да гледаш от кабелният оператор КейбълТЕЛ, аз лично съм продал доста такива и никой досега не се е оплакал :).
Публикувано изображение
3 x MTEL IPTV HD STB, DM800 HD PVR, American DJ LED Laser. Obertron 4KW

cloud

cloud

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 45 Мнения:

Винаги съм се чудил дали освен с оригинален Conax Cam, картата в телевизор ще може да се разчете и от някой универсален - примерно Dragon Cam?

Да си отговоря сам. На Samsung LE40B650 Dragon Cam с conax карта на Евроком Пловдив работи без проблем.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни