Към съдържанието

Снимка

Данъчните издирват шефа на медийната група RN

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
1 отговор на тази тема

sonyhd

sonyhd

Houser

• Members
  • PipPip
  • 57 Мнения:
Данъчните издирват шефа на медийната група RN в Бургас

Бургаската териториална дирекция на Националната агенция за приходите (НАП) издирва собственика на медийна група RN Георги Стоянов, за да му връчат ревизионен акт за особено голямо отклоняване на ДДС, съобщиха от данъчната дирекция. В медийната група RN са регионалният вестник “Компас”, кабелната телевизия RN и местната радиостанция “Мая”.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Собственикът на телевизия RN и данъчните в Бургас в открита война

ОТ НАП - Бургас, издирват собственика на медийна група RN Георги Стоянов за връчване на ревизионен акт за източване на ДДС с особено голяма стойност. В отговор на запитване на журналисти от НАП - Бургас, съобщиха, че до края на работния ден приключва процедурата по оповестяване на лицето и че Георги Стоянов е бил търсен два пъти в рамките на повече от седем дни на домашен и служебен адрес, но така и не е бил открит. „Лицето е било и писмено известено. Съгласно действащия Данъчно-осигурителен процесуален кодекс съобщението за връчването ще бъде поставено на специално табло в салона за обслужване на НАП, а утре – 10 март 2009 г., ще бъде публикувано и в интернет. Ако до 14 дни Георги Стоянов не се яви да получи ревизионния акт, съгласно ДОПК същият ще се счита за връчен. В случай, че актът не бъде платен или обезпечен в сроковете по ДОПК, ще бъдат предприети и действия по отнемане на паспорта на лицето. Бургаската приходна администрация, както във всички подобни случаи за източване на ДДС, ще предприеме действия и за уведомяване на прокуратурата”, съобщи Христо Узунов от отдел „Връзки с обществеността” на бургаската приходна агенция. Самият Георги Стоянов заяви, че не се крие. “Как не ме намират, при условие че не се крия. Целта на незаконното връчване, което искат да направят данъчните, е да ме принудят да спра да публикувам информация за беззаконието, което цари в НАП - Бургас. Преди две години, когато пак направихме скандални разкрития за шефовете НАП - Бургас, в отговор ми бе пусната ревизия на всички мои фирми. Целта беше същата - да ме принудят да замълча. Към този момент всички актове, които ми бяха издадени тогава, са платени, с изключение на един. Въпросната ревизия бе спряна заради наличие на обстоятелства по чл. 34, ал. 1., т 2 от ДОПК, а именно - наличието на производство срещу фирма, която е мой доставчик. Имам удостоверение от Окръжната прокуратура, че към настоящия момент досъдебното производство към фирмата - мой доставчик, не е приключило. В момента, пренебрегвайки закона и разпоредбите на ДОПК, Румяна Дулева се опитва да възобнови тази ревизия. Това е грубо потъпкване на данъчното законодателство на Република България. Румяна Дулева първо да обясни защо не спазва закона и не отговаря на молбата ми за спиране на издаването на ревизионния акт и, ако е толкова почтена, нека покаже данъчните си декларации, за да видим колко данъци е платила за имотните сделки, които въртят с мъжа си. При условие че срещу нея се води разследване, продължава ли да подписва официални документи в качеството си на директор на “Обжалване и управление на изпълнението” и не е ли по-морално да излезе в отпуск?”, каза Георги Стоянов, който е собственик на медийната група RN. Самият Стоянов инициира подписка срещу корупцията в НАП - Бургас. Той съобщи, че строителни предприемачи от региона обмислят да заведат иск за 12 милиона лева срещу НАП заради неправомерно събрани данъци.

Източник: http://www.tvevropa....garia/view/1305
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни