Към съдържанието

Снимка

Roadstar DVB-2100TA

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

Didko

Didko

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 61 Мнения:
Днес си купих въпросната джаджа, по простата причина, че TFT-то ми няма DVB-T тунер.
http://www.steltcomp...vbt-p-1627.html
Прегледах по диагонал ръководството и видях, че препоръчват поне външна антена, защото със стайна може да не хвана нищо. Изплаших се и си купих indoor активна, която струва почти колкото самата джаджа, но е с усилване 21dB. Живея в квартал Витоша, до Ст.Град. В момента сигнала ми е 98-100% :) Перфектно качество!
Обаче... прави ми впечатление, че звукът е stereo (поне приемника го дава така), но в ТВ-то ми по левия канал се чува едно жужене, заедно със звука. Като пусна само десен канал (моно на база десен), всичко е ОК. Като пусна само ляв - чува се само въпросното жужене. Та питането ми е, звукът на ефирните телевизии излъчвани цифрово в София стерео ли е? И ако да - къде може да ми е проблема... (?!)

Благодаря предварително!

saentist

saentist

Старо куче

• Moderators
  • 1210 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Octagon SF1028P
  • Моето местонахождение София
не вс. канали са стерео

http://goo.gl/eiOtK 140см Inverto 0.3dB Esprimo E5720 banner_mini.jpg Anevia FlamingoXL, MobiDTV Pro DVB-T

Didko

Didko

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 61 Мнения:

...Та питането ми е, звукът на ефирните телевизии излъчвани цифрово в София стерео ли е? И ако да ...

не вс. канали са стерео

?! :c020:

ivan.shishkov

ivan.shishkov

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 Мнения:
Само "The Voice" и двете радиа са реално стерео.
Останалите също са стерео, но двата канала са абсолютно идентични (т.е. реално моно).
Жужене при мен няма на нито един от двата канала (току що проверих и както вече написах L=R)!

Провери дали скарт буксата е влезнала добре! Случвало ми се е ако не е поставена като хората да се чува само от единия канал.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни