Към съдържанието

Снимка

Проблем с USB ТВ тунер

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

nirbod

nirbod

Новобранец

• Members
  • 3 Мнения:
Здравейте скоро си купих ТВ тунер конто е точно като флашка. Идеята ми беше да го ползвам на лаптопа. Ама като му сложа драйверите и го включа в USB порта разпонава компютъра устройството но плеърът му не го разпознава, пробвах с cris tv пак не го разпознава.
Дайте предложение къде да се ривя и с какво да го пробвам че да го подкарам. Тунера е МobiDTV pro и идва с програма TOTAL Меdia.
В комплекта му има и две антенки ама нищо не го разпознава.
Eто това представлява тунера http://www.jason-sag...om/?page_id=109

Разбрах че е DVB-t тунер но съм от хасково и дори програмата му немога да подкарам пък камоли да хвана нещо. Оригиналната програма която идва с него, след като избера страната за настройка ми изписва че устроиството се изполва от друга програма или не е достъпно. Ако някой от вас се е занимавал стакъв тип USB тунери ще се радвам да разбера може ли да се гледа, и ако да къде в българия. Мерси предварително.

teddy

teddy

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 454 Мнения:
две неща са важни:

1. тунера идва с BDA драйвер, както се вижда на снимка в посочената от теб статия:

http://www.jason-sag...ice-manager.jpg

което означава, че може да го ползваш с всяка една програма като DVBDream, AltDVB, ProgDVB и т.н.

2. тунера е с демодулатор AFA9015, което не е никак лош DVB-T демодулатор, т.е. този тунер е единствено и само за DVB-T, което аз поне не знам да може да се приема в Хасково

p.s. тестово DVB-T излъчване има в София и съм чувал, че в някой градове по границата с Румъния се лови и тяхното DVB-T излъчване

Този пост е редактиран от teddy: 14 февруари 2009 - 11:46

boy123

boy123

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 792 Мнения:
Здравейте, аз съм един от тези покупки MobiDTV Pro USB неща от Великобритания Ebay и бе wonderiong, ако е имало причина wouldnt работа, продавачът се казва, че тя навик, но смятаме, че воля, Ebay номер 270323705585, благодарение Марк

Tова пише в сайта на който си дал линк,дали не означава,че са бъгави тези джаджи?
Виж в Control panel ->System->Hardware->Device manager дали устройството ти фигурира.Или по-добре деинсталирай го и:
1.Зареди диска с драйвери,без да включваш тунера.
2.Рестартирай компютъра
3.Включи тунера.
Би трябвало така да си открие драйверите и да тръгне.Друг е въпроса,че наистина няма да хванеш ефирна цифрова ТВ.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни