Към съдържанието

Снимка

Цифрова телевизия с аналогов приемник

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
13 отговора на тази тема

HDouse

HDouse

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:
Както предполагам си спомняте, бях попитал за моето село, откъде кабелната ми взима сигналът на Диана Кабел, Джетикс и БНТ Сат. Благодаря много на тези които ми помогнаха и ми обясниха повече за аналоговият сигнал. Имам обаче друг въпрос отново за става въпрос за селото ми. Предполагам, че до 2012 год. там 100% кабелната ще пусне една цифрова телевизия. В момента обаче на кметството има само 3 чинии - Тор 3, Хелас Сат 2 и Eutelsat W2. Има и една аналогова. Ако започне разпространяване на услугата - цифрова кабелна телевизия в моето село, може ли тази аналогова чиния да послужи за някои цифрови канали. За да ме разберете ще дам пример.

Fashion TV е свободен, и се взима от Hotbird. На нито един от трите сателита няма Fashion TV (поне некодиран). Кабелната иска да излъчва каналът и решава от с. Окоп където има чиния на Хотбърд да го пуснат в Окоп и по аналоговият път, както изпраща Джетикс, БНТ Сат и Диана Кабел така да има и Fashion TV. След като сигналът вече достига до с. Победа, кабелната слага аналогов приемник и намира каналът. Моят въпрос е: "Може ли след като е намерен каналът от аналогов приемник, чрез него сигналът да се направи цифров, както цифровите приемници го правят и ако - как става ? Съответно искам да попитам и ако може да направи номера с аналоговият приемник, какъв ще бъде сигналът при лошо време ? При аналоговата излизат снежинки на трите канала, а й звукът не е много чист. Как ще изглежда Fashion TV на един телевизор с цифровата телевизия при лошо време (ще пише че няма сигнал или снежинки пак ще се появят или ... ?).

И още нещо допълнително. Кабелът на кабелната не е под земята а е вързан на стълбове. В Ямбол Диана кабел кабелът минава под земята и всички канали са ОК. В с. Победа кабелът минава по стълбовете и картината става все по-лоша и по-лоша за това кабелната ми слага на всеки 8 къщи по един усилвател. Лошата картина дължи ли се на това, че кабелът минава по стълбове и дали ако минава под земята, качеството на картината ще се покачи ?

Моля отговорете ми.Публикувано изображение

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско
Не може да се обърне в приемника на цифров ... гледа се така, при лошо време, ако не е добре настроена антената ще заснежи ... цифровата ппи същите условия ще пикселизира и накъсва ... да има значение къде е кабела от гледна точка на метеорологичните условия - кокото по-топло толкова повече затихва сигнала (0,2dB/'C) ... усилвателите се поставят за да компенсират затихването на сигнала по трасето и в зависимост от сезона се правят различни настройки на нивата им.
Бъдете себе си ! Posted Image 3xPosted Image

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Не може да се обърне в приемника на цифров ... гледа се така, при лошо време, ако не е добре настроена антената ще заснежи ... цифровата ппи същите условия ще пикселизира и накъсва ... да има значение къде е кабела от гледна точка на метеорологичните условия - кокото по-топло толкова повече затихва сигнала (0,2dB/'C) ... усилвателите се поставят за да компенсират затихването на сигнала по трасето и в зависимост от сезона се правят различни настройки на нивата им.

Да разбирам ли, че с аналогов приемник не може сигналът да стане цифров Публикувано изображение

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:

Да разбирам ли, че с аналогов приемник не може сигналът да стане цифров Публикувано изображение

Да, точно това разбирай ... :)
В самият приемник не може, за да стане тва обаче тр енкодер с всевъзможни входове и най-вероятно ASI изход струва няколко хилки в зелено и се монтира в рак ... :)

xxx-sat

xxx-sat

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 78 Мнения:
Здравейте. С това http://www.teracom-b...Itemid=30&id=47 може 4 аналогови канала да се преобразуват и да станал един цифров поток модулиран QPSK (DVB-S) на честота в L band-a и не знам може би да има и възможност и по заявка на QAM (DVB-C) да стане , знам ли ??!!Не е много скъпо това чудо.Поздрави.

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
Ако искате истинска техника - ScientificAtlanta, Tandberg, Wisi, Blankom,Teleste, Scopus ... а ако не Ви стискат цените им и StreamTel и Adtec стават ... :)

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:
Надявам се някой да ми отговори, защото все пак все още не разбирам някои неща. Да кажем, че в селото ми се пусне цифрова телевизия. Кабелът на кабелната, по който ще минава и цифровата си виси на стълбовете както до сега (тоест кабелът не е под земята и времето му влияе). Ето ми ги въпросите:
1.При пускане на цифрова телевизия по този кабел, ще има ли промяна в цифровият сигнал, който до стига до потребителите (тоест как ще влияе лошото и доброто време на сигнала и/или картината) ?
2.След като се пусне цифров сигнал, ще има ли все още нужда от тези Усилватели или и без тях ще може ?
3.В момента ямболската се приема в селото ми само по аналогов път. Какво точно кабелният ми оператор може да направи за да пусне регионалната в цифровата (тоест в кабелната мрежа сигналът на регионалната се взима от аналоговата чиния, а не по оптика. Какво може да направи кабелара за да успее да превърне този аналогов сигнал в цифров (нещо евтино да е, щото не вярвам да даде много пари))

Моля който знае да каже Публикувано изображение

angelkk

angelkk

• Members
  • PipPipPip
  • 198 Мнения:
ВСИЧКО СЕ ЗАПАЗВА И УСЕЛВАТЕЛИ И КАБЕЛ.ако идва сигнала от някой по голям град може и да имате цифрова ако е месна и има малко абонати ПРОСТО ЗАБРАВИ стува много пари.

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

ВСИЧКО СЕ ЗАПАЗВА И УСЕЛВАТЕЛИ И КАБЕЛ.ако идва сигнала от някой по голям град може и да имате цифрова ако е месна и има малко абонати ПРОСТО ЗАБРАВИ стува много пари.

А как ще се отрази на цифровата телевизия, след като кабелът е изложен на времето (пикселизира, накъсва ?!?) ?

angelkk

angelkk

• Members
  • PipPipPip
  • 198 Мнения:
сигнала е много по устойчев така че ако минете на цифров ще е добре

Този пост е редактиран от angelkk: 18 април 2009 - 08:36

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

сигнала е много по устойчев така че ако минете на цифров ще е добре

Тоест въпреки, че кабела ще е изложен на метеорологичните условия, никакъв проблем няма да има с цифровата (накъсва или пикселизира) така ли да разбирам Публикувано изображение

И второ знаете ли дали има села в Б-я които да имат цифрова телевизия от градът най-близко до тях или до сега все още няма села с DVB-C телевизия Публикувано изображение

deian

deian

• Members
  • PipPipPip
  • 205 Мнения:
При аналоговата лошия сигнал го виждаш като лоша картина - снежинки, черти и т.н. Но все пак гледаш нещо. При цифровата имаш ниво... ако падне сигнала под определено ниво (при което в аналоговата би виждал все пак, макар и лош образ), картината спира. При слаб сигнал е възможно да накъсва. На много места, където имат лошо качество на аналоговата ТВ, като си пуснат цифрова и им оставят сигнала на същото дередже, проблемите започват.

Slartibartfast

Slartibartfast

Вече не знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPipPip
  • 377 Мнения:

И второ знаете ли дали има села в Б-я които да имат цифрова телевизия от градът най-близко до тях или до сега все още няма села с DVB-C телевизия Публикувано изображение

Край София сичките /близки/ селца имат връзка с оптика - и си гледат все едно са в София :|
На кейбълтел оптиката като минава Сф, Пз, Пд, Шумен ... съотв. една камара села има гледат цифр. програми
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Край София сичките /близки/ селца имат връзка с оптика - и си гледат все едно са в София :|
На кейбълтел оптиката като минава Сф, Пз, Пд, Шумен ... съотв. една камара села има гледат цифр. програми

А дали градската кабеларка ще пусне цифрова и в нашето село ? То е на около 20 км от града, а пътувайки към него минава още 3 - Ст. Река, Козарево и Калчево. Мислите ли, че ще се възползват и ще пуснат и там цифрова ?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни