Към съдържанието

Снимка

DVB-T + CATV в едно?!

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

speedycars

speedycars

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Понеже ме мързи да описвам проблема наново ще го paste-на директно от другия форум, в който съм го задал въпроса:

Здравейте,

Наскоро си купих един компютърен хибриден тунер с двата стандарта телевизия DVB-T и CATV, но с само с един вход за антена. Въпросът е как да ги гледам едновременно?!
Поразгледах из нета и намерих нещо, което в леко изменен вид би ми свършило работа:
http://www.kanalaufb...produkt_6_4.htm

Въпросното BK 702/734 FC щеше да свърши идеална работа май, ако беше до 728 MHz, а не до 702 (при което губя 4 канала от кабелната - на CableTel съм между другото)

Само дето при мен кабелната свършва на 727,25 MHz, а експерименталното DVB-T в София е на 818 MHz...

Другото нещо, което ми предложиха в друг форум е някаква супер евтина ефирна антена с усилвател и с допълнителен вход за външна антена, като със самата антена се лови DVB-T, а във входа за външната антена се бута кабела от кабелната телевизия.

Някой знае ли друго по-подходящо решение и откъде може да се закупи в София :?: :!:

Трябва ми някакво готово решение от горния тип, дето съм го показал в линка. На английски им викат combiners/diplexors, но в единия честотен прозорец да е от 111 до 728 MHz, а другия да обхваща 818 MHz. Видях тук, че се продават такива в БГ но за сателитна + кабелна телевизия (а сателитната е в много по-високи честоти):
http://www.digitalpl...m/kluchove.html
EMP CENTAURI S. 105 TV/SAT комбинер

На български били измислили нова дума - комбинер. :D

licho

licho

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 31 Мнения:
а защо ти е да ги гледаш едновременно?
каналите които ти идват от ефирната ги има и в кабелната със сигурност.

speedycars

speedycars

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 12 Мнения:
Защото тия дето ги има на DVB-T искам да си ги гледам... В крайна сметка безплатни са и са с в пъти по-добро качество от тези на кабеларката. А тези всичките останали от кабеларката ги няма на DVB-T.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни