Към съдържанието

Снимка

ЕК-Пловдив-проблем

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
17 отговора на тази тема

dodro

dodro

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
Колеги,ако има кабелни техници или собственици на кабелни тв. които излъчват ЕК-Пловдив от 16Е да споделят имат ли проблеми с тази програма.Може и на лични.

HDouse

HDouse

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Колеги,ако има кабелни техници или собственици на кабелни тв. които излъчват ЕК-Пловдив от 16Е да споделят имат ли проблеми с тази програма.Може и на лични.

Не съм техник, но в момента в пакета на iTV си върви без проблем. Така е и при Bulsatcom. Понеже имам и кабелна мога да кажа, че и там каналът си е ОК !

dodro

dodro

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
Проблема се явява при 24 часова непрекъсната работа на програмата.
Звука спира и се налага рестарт на приемника.
Не става дума за 1 или 2 приемника,а за доста повече работещи на различни места с различни антени.

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Не става дума за 1 или 2 приемника,а за доста повече работещи на различни места с различни антени.

С Cryptoworks ли си? С вграден CAModul ;)

dodro

dodro

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
ЕСПЕКТА 1240-оператоски-губи звук.
Еспекта 1110-със софта от 16.08.2005 препоръчван от ITV губи и звук и видео.

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Трябва да се обадиш на кабелният си оператор и да му кажеш за проблема !

dodro

dodro

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
Приятелю,та аз работя в кабелна и именно затова търся инфо от каб.техници или оператори на станции.

HDouse

HDouse

• Members
  • PipPipPip
  • 248 Мнения:

Приятелю,та аз работя в кабелна и именно затова търся инфо от каб.техници или оператори на станции.

Може в приемника да е проблема. Вчера например при кабелната ми Нова телевизия се спираше за 3-5 секунди на всеки 2 минути. Сигналът го взимат от Хелас Сат 2. При Була и ИТВ нищо му нямаше и явно проблема е бил в приемника. Сутринта май сложиха друг приемник на негово място, защото по едно време видях, че търсеха Новата. Но приемника е различен - 100% . Провери приемника от който е пуснат ЕК.

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

ЕСПЕКТА 1240-оператоски-губи звук.
Еспекта 1110-със софта от 16.08.2005 препоръчван от ITV губи и звук и видео.

Еспектата за cryptoworks е шит. Особено 1110. Ползвай го за irdeto ot Булсат.
Сложи таймер-контакт всяка нощ за 1 мин да изключва приемника от 220-те волта. Все 24 часа ще може да изкара ;)
CAModul-и там е истината за cryptoworksa na ITV

Peter_Petrov

Peter_Petrov

-----

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:
Че те кабелните не ползват ли Conax за BNT1, bTV, Nova, Еврокомите и т.н. ?? Поне при нас е така :)
Публикувано изображение

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Че те кабелните не ползват ли Conax за BNT1, bTV, Nova, Еврокомите и т.н. ?? Поне при нас е така :)

Ся, подробности ... ;)

Колега веарианти - вентилатор на приемника, нов софт, реле с таймер на захранването или крайния вариант друг приемник ... :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

dodro

dodro

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
Варианта с вентилатори отпада,нов софт-опитано,новият софт прави
приемника абсолютно операторски-никаква корекция по каналите,изтриване,преместване...
Тепърва ще опитвам с други приемници,но все пак изисква много време.

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:
за cryptoworks
еспекта 1110 - не разчитай за карти
еспекта 2110 - най-бива. Дори като избереш БГ звук, прим. за евроспорта - ти остава българясал за постояно
Стронг 4402 - за 11138H бачка супер - пробвано с Фокс-овете - по 5-6 месеца. За 11011Вер с Еуроспорта - не вади звук - тъпо, тъпо.

За conax - 1110 е малко шит, ама 1 път седмично - нищо не е. 2110 и 4402 са ОК.

А всичко това може и да не важи след 3 февруари - само глей къф цирк се задава :|

Peter_Petrov

Peter_Petrov

-----

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:

за cryptoworks
еспекта 1110 - не разчитай за карти

Преди може би повече от година имах предплатена карта на ИТВ фул пакет за една година... С въпросната еспекта проблем не съм имал, дори с последния софт от 2006 г. ;)
Публикувано изображение

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Преди може би повече от година имах предплатена карта на ИТВ фул пакет за една година... С въпросната еспекта проблем не съм имал, дори с последния софт от 2006 г. ;)

Да де, ама ти цъкаш по приемника постояно, а тая, а оная програма, а на dodro в хабелната му требе дуракоустойчивост - като ръгне картата в приемника настроен на нужната програма - да не (се налага да) я ръчка поне ден, два ... сещаш ли се ;) Дъжд, сняг, токови удари, ръчкане от страна на итв/булсат ... мъка, мъка

netman

netman

Заслужил деятел;)

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 Мнения:
  • Моята сателитна антена 140
  • Моя приемник Max HD, TBS6921
  • Моето местонахождение Бургаско

Да де, ама ти цъкаш по приемника постояно, а тая, а оная програма, а на dodro в хабелната му требе дуракоустойчивост - като ръгне картата в приемника настроен на нужната програма - да не (се налага да) я ръчка поне ден, два ... сещаш ли се ;) Дъжд, сняг, токови удари, ръчкане от страна на итв/булсат ... мъка, мъка

Затова най-добре независим приемник с модул и триене на вс излишни канали ... :) Опентел 4000CI като изключим че не бачкат на слаб сигнал и са старички вече са идеални за целта ... :)
Бъдете себе си ! Публикувано изображение 3xПубликувано изображение

Peter_Petrov

Peter_Petrov

-----

• Members
  • PipPipPipPip
  • 754 Мнения:

За това съм напълно наясно, но реших все пак да споделя личен опит :D А дори и да стане нещо с някоя от програмите в която и да е кабелна (загуба на картина, звук, сигнал..), аз съм на мнение че поне отвреме навреме трябва да има човек там, да проверява ситуацията. На нашата кабеларка например, можеш редовно да видиш надписа "Няма или лош сигнал" , "Кодирана програма" (да, еспекта серия хх10, повечето приемници са такива :D) и т.н. На една такава еспекта и бяха сложили конакс карта за Планета от Thor и през няколко дни звука се губеше (разбира се нямаше кой да го оправи; а пък какви "опити за оправяне съм гледал като се ровичкат из менютата не е истина просто... абе голям смях). Измина доооста време преди да се решат да я сменят с един Илюжън М3 - сега проблем няма. Еспектата "отиде" за ТВ2 пак от Thor /Conax/ - познайте какво става със звука... смях смях... То айде планета без звук може, ами ТВ2... Явно планета е по-ценна за тях ахахахаха, опа малко се отклоних от темата ... :) Ааа хубавото е, че все повече хора се ориентират към Булсатком ;)
Публикувано изображение

1TV5A1D1OT1

1TV5A1D1OT1

;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 797 Мнения:

Затова най-добре независим приемник с модул и триене на вс излишни канали ... :) Опентел 4000CI като изключим че не бачкат на слаб сигнал и са старички вече са идеални за целта ... :)

Мда разните старички приемници отказват на SR 30000; на 27700 с ИТВ ок, на 30000 тц. И с Булсата има такива - на 30000 не зацепват, а на транспондера им с 20000 - бичат яко. A и като се засили сигнала (след като спре дъжда, или мине някой с метлата след снега) тръгват сами, което е мноооо густо ;)
Научно-техническият прогрес си иска своето, чат-пат трябва upgrade ... :D

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни