Към съдържанието

Снимка

Упътване за зареждане на софтуер в Especta es1110s ( и цялата серия eS_xx10S)

- - - - -

• Влезте в профила си за да пишете
85 отговора на тази тема

Boyan

Boyan

Members

• Administrators
  • 5999 Мнения:
  • Моята сателитна антена Pasat 140cm
  • Моя приемник Edision OS NINO+
  • Моето местонахождение София
1. Сваля софтуера от ТУК.

2. Сваля се програмата за упдейт на софуера от ТУК.

3. При изключен приемник от захранването се включва нул модем кабела към компютъра и приемника. Трябва да се знае към кой ком порт е включен на компютъра, промерно COM1.

4. Пуска се програмата за упдейт на софтуера "Downloader и се появява прозорец от който се избира софуера който ще се зарежда в приемника (в .BIN формат). Показано на снимка 1.

5. В програмата се избира COM порта към който е закачен нул модем кабела.

6. Натска се бутона "Download" в програмата и в празното поле за изписва "Reset your STB".

7. Включва се захранването на приемника и транферът започва след няколко секунди. Когато чертата стигне до края новия софуер е качен.

8. След като софтуера се качи, приемникът трябва да се изключи от захранването и тогава се изключва програмата от компютъра. След това се изключва захранването на приемника и се разкачва нул модем кабела.

Надявам се това да е полезно за тези които не знаят как се качва нов софтуер в тези приемници.

Успех!

P.S. SatMaster мерси за корекцията, аз писах първо за 2000с и после използвах същия текст и това съм го пропуснал да го променя.
СПЕЦИАЛИЗИРАН МАГАЗИН ЗА САТЕЛИТНА ТЕХНИКА НА ДИГИТАЛ ПЛЮС ЕООД

pansat

pansat

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 57 Мнения:
Това упътване важи ли и за Es 2010s или има някаква разлика. И какво е по различното при него от останалите модели на Es.

Благодаря

SatMaster

SatMaster

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 194 Мнения:
Да, важи за всички модели eS_xx10S.

bgsat

bgsat

Member

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:
Значи, подменя се софтуера с Downlader'a и се вкарват ключове от Softcam.key с KeyFly. Дайте малко теория кое защо се прави! А дали всеки файл Softcam.key става за eS1110S и ако не, как да разберем кой да си изтеглим?
10х

bgsat

bgsat

Member

• Members
  • Pip
  • 15 Мнения:

Значи, подменя се софтуера с Downlader'a и се вкарват ключове от Softcam.key с KeyFly. Дайте малко теория кое защо се прави! А дали всеки файл Softcam.key става за eS1110S и ако не, как да разберем кой да си изтеглим?
10х

Може ли някой да даде информация относно горното!

SatMaster

SatMaster

Вече знам къде се намирам...

• Members
  • PipPipPip
  • 194 Мнения:
Ами ако не знанеш за какво служи софтуера и за какво ключовете обяснението става доста сложно. Относно softcam-a на Match1 върши чудесна работа и го има на много места в нет-а.

pansat

pansat

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 57 Мнения:
Сложих лкючовете от 6 05 2005 г. и TPS-са изчезна а се появиха полските и накрая и те изчезнаха та на 13Е нищо не ми остана с някакви изключения. Предполагам ,че съм направил грешка но немога да разбера каква.

Ако някой знае моля да ми помогне.

ES 2010s :idea:

SkySat

SkySat

Старо куче

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:
Предполагам че с KeyFly са се заредили ключовете през провайдер 007с00,а не през 015000 и затова ТРS е спрял да работи,но не съм сигурен

toda154

toda154

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 57 Мнения:
Как се сменя АЕС ключа на 1110с? Не можах да открия да е описано някъде досега, има за xx00 от IvoSat ама не ми стана ясно

dimemeff

dimemeff

Новобранец

• Members
  • 6 Мнения:
не е возмозно. има нов софтуер за исти такви рисивери нехт серија 8000 ама за еспектите никој не иска да го преписва и секога се троми на писване софтуери. обаце мора нов софтуер па да исцакаме мозе ке го преписат за еспектите од хх10 серијата.

odisei

odisei

lightning

• Members
  • PipPipPip
  • 110 Мнения:
някой знае ли каква е хардуерната версия на еспекта 2010 S и пасва ли със софтуери от други модели..

marko

marko

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
Някой да каже как се зареждат нови ключове и таблица със спътници
и програми в Еспекта 1110S ? С кои програми и откъде да се дръпнат ?
Предварително благодаря

Joker

Joker

Just a Member

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:
Прегледай първият пост в тази тема - там е дадено стъпка по стъпка и софт-а който се ползва.
Ако ти трябва на готово:
1. STBDataEditor - за каналите и спътниците
2. KeyFly - за ключовете

Прегледай по-обстойно секцията за еспекта и сайта http://especta-hack.cjb.net/

Успех
Всеки сам си е виновен. :hammer:

marko

marko

Новобранец

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
А вкарването на програмите и ключовете как става? В някаква директория ли се слагат или ....?

CITRON

CITRON

CITRON

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Мнения:
  • Моето местонахождение Sofia

А вкарването на програмите и ключовете как става? В някаква директория ли се слагат или ....?

Няма директорий има програми лодери
Чети постовете за еспекта,присерията хх10 е важно да спазваш следната последователност при извършване на операцийте.
Първо зареждаш новия софт;
Второ с едитора си правиш сетинг за каналите;
Трето правиш ресет до сервизни настройки;
Четвърто с кей флай си правиш сетинг за ключовете;
Пето с едитора зареждаш каналите;
Шесто с кей флай зареждаш ключовете.
CITRON
Антените и снимката на аватара са лични!!

metodi

metodi

Ahavach

• Members
  • PipPip
  • 79 Мнения:
момчета ще бъде ли някой така добът да ми прати изчетените от приемник ключове или да обясни как се работи по точно с тази програмка следвам правилно инструкциите но не що не успявам да ги изчета. А не ми се иска отново да пресканирам и редактирам целия приемник.

The Lord of the DvbXt®eme

Joker

Joker

Just a Member

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:

момчета ще бъде ли някой така добът да ми прати изчетените от приемник ключове или да обясни как се работи по точно с тази програмка следвам правилно инструкциите но не що не успявам да ги изчета. А не ми се иска отново да пресканирам и редактирам целия приемник.

от еспекта 1110 вършат ли ти работа.
И не разбрах ключовете или таблицата със сателитите ти трябва.

metodi

metodi

Ahavach

• Members
  • PipPip
  • 79 Мнения:

от еспекта 1110 вършат ли ти работа.
И не разбрах ключовете или таблицата със сателитите ти трябва.

Прав си наистина не изясних точно какво ми трябва, та значи правя следното става въпрос за еспекта 1110.
1. качвам последния софт за приемника
2.правя сетинг с каналите за да ги върна след като му задам завод. настройки
3.с кеу флу не успявам да изчета кейовете от приемника което както знаеш е проблем защото след това не ми отваря кодирани програми дори и да му вкарам актуален софткам кей та молбата ми е ако някой има изчетените от неговия приемник кейове да ми ги прати за да ги върна след като кача сетинга с програмите. Или да споделите точната последователност за работа с кей флу мисля че правя всичко както трябва но нещо не се получава.

The Lord of the DvbXt®eme

bademos

bademos

Активен деятел;)

• Members
  • PipPipPipPip
  • 512 Мнения:
Аз вече имах такъв проблем и се справих така: първо си прочетох сетингите за спътниците и програмите и ги записах във файл, след това качих новия софт; дадох фабрични настройки и прочетох с кей-флай ключовете от фабричните настройки и ги записах на отделен файл; сега вече си качих файла със сетингите и спътниците и тогава качих и файла с кей-флай-а и там си беше вече всичко наред, даже и ключовете на Бисс-а и си отваряше нормално. Не можах само да пробвам Бисс-а, само тях не ги пробвах, но иначе другите работеха!!!:comp:

Joker

Joker

Just a Member

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:
и аз правя нещата така и всичко е наред
Да ти обърна внимание, че трябва да ресетнеш до заводски настройки и тогава да сваляш ключовете с Кейфлай-я, за да има ефект и да ползваш наистина новите, При мен след заводски настройки иска да се активира ему-то с 1973 и тогава мога да чета кодовете

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни